מחיקת חובות

כיצד ניתן להתמודד עם חובות כספיים של עשרות עד מאות אלפי שקלים והאם קיימת דרך משפטית אשר תסייע לכם להוביל מהלך חוקי למטרות מחיקת חובות? על כל ועוד בשורות שלפניכם.

אזרחים מן השורה המוצאים את עצמם מתמודדים עם חובות כספיים של עשרות עד מאות אלפי שקלים לגופים שונים כגון: בנקים, רשויות, חברות מסחריות וכדומה, עלולים להיקלע למצבים לא נעימים במסגרתם הנושים גובים את כספי החוב באמצעות "הליכים מבצעיים" מטעם לשכות ההוצאה לפועל הכוללים בין היתר: הטלת עיקולים, עיכוב יציאה מן הארץ, פקודת מאסר וכדומה.

מנגד, בפני כל אזרח במדינת ישראל, ניצבות מספר אפשרויות חוקתיות המסייעות לו להתמודד עם היקף חובותיו, ובאמצעות ניהול הליכים משפטיים המיושמים על ידי עורך דין המתמחה בדיני הוצאה לפועל, ניתן להוביל מהלכים משפטיים המיועדים לצרכי הגנה בפני הנושים ואף להקטנה או מחיקה של החוב.

מחיקת חובות הינה פעולה משפטית המתאפשרת בין היתר במסגרת מחיקת חובות באמצעות הליכי פשיטת רגל, עיכוב ו/או סגירת תיקים בלשכות ההוצאה לפועל, איחוד תיקים, מסלולי הפטר חובות בלשכות ההוצאה לפועל ואף קיומו של הסדר חובות אל מול הנושים.

לכל אחד מהאמצעים המשפטיים העומדים לרשותו של בעל החוב, ישנן השלכות כלכליות העתידות להשפיע על מצבו הכלכלי, ולכן, קבלת ייעוץ משפטי מקדים ככל הניתן תאפשר לבעל החוב לנהל את ענייניו המשפטיים  על הצד המהיר, היעיל והחסכוני ביותר עבורו.

כידוע, תיקי הוצאה לפעול בגין חובות כספיים לגופים כאלו ואחרים, הינם תיקים הצוברים לאורך הזמן עלויות משמעותיות בכל הנוגע לריביות אותן נדרש בעל החוב לשלם, וכפועל יוצא מכך, חוב התחלתי של עשרות אלפי שקלים עלול להגיע לחוב משמעותי של מאות אלפי שקלים תוך פרק זמן קצר של מספר חודשים או שנים (תלוי בסכום ההתחלתי של החוב).

פנייה מוקדמת ככל הניתן לעורך דין המתמחה בליווי תיק הוצל"פ, תאפשר גם לכם לגבש תכנית כלכלית שמטרתה מחיקת חובות ו/או הקטנת חובות באמצעות ניהול משאים ומתנים אל מול הנושים וביצוע פעולות משפטיות לביטול/עיכוב או סגירת תיקים בלשכות ההוצאה לפועל.