גביית חובות

מהן הדרכים החוקתיות לגביית חובות? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

גופים גדולים כגון: רשויות, בנקים וחברות מסחריות גדולות, פועלים באופן מיידי, מקצועי ויעיל בכל הנוגע להליכי גביית חובות, וזאת באמצעות עורכי דין אותם הם מעסיקים לשם מטרה זו. מנגד, בעלי עסקים קטנים ובינוניים מתקשים ביישומם של הליכי גביית חובות, ובחלק מהמקרים הם פשוט מדווחים לרשויות המס על הימצאותם של חובות אבודים.

יחד עם זאת, לכל בעל עסק, קטן או בינוני או לכל אדם שחוב כלפיו לא שולם, עומדת האפשרות לפעול במישור משפטי לצורך יישום הליכי גבייה מבעלי חוב. פעולה זו מתאפשרת בין היתר באמצעות פנייה יזומה מצידו של בעל העסק לעורך דין המתמחה בהליכי גביית חובות, כאשר בין יתר השירותים המשפטיים המוצעים לאותם בעלי עסקים קטנים ו/או בינוניים תוכלו למצוא:

  • ניהול משא ומתן אל מול בעלי החוב לצרכי הסדרת חובותיהם טרם נקיטת הליכים משפטיים כנגדם.
  • ליווי הליכי פתיחת תיק הוצל”פ כנגד החייב בלשכות ההוצאה לפועל.
  • איתור חייבים לצורך מסירת כתבי בית דין, אזהרות הוצל”פ, מימוש צווים וכדומה.
  • נקיטת הליכים משפטיים כנגד החייב ורכושו (הטלת עיקולים, הנפקת צווי עיכוב יציאה מן הארץ, הנפקת צווי פקודת מאסר, הגבלה על רישיון נהיגה ועוד)

בנוסף, מגוון רחב של שירותים משפטיים המותאמים באופן נקודתי לגופו של כל מקרה וחוב פתוח.

גביית חובות מחברות המצויות בהליכי פירוק

במקרים מסוימים, בעלי העסקים הקטנים והבינוניים נדרשים להתמודד עם חובות כספיים אותם הותירו אחריהן חברות המצויות בהליכי פירוק. במקרים אלו, פנייה מוקדמת ככל הניתן לשירותיו של עורך דין המתמחה בליווי הליכי גבייה ודיני הוצאה לפועל, תאפשר לבעלי העסקים השונים לפעול באופן מיידי להכללתם ברשימת הנושים שלגביהם יתנהלו הליכי גבייה מבעלי החברה.

לסיכום, לרשות כל אחד ואחת מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים שביניכם או כל אדם שנותר עם חוב פתוח, עומדות מספר אפשרויות לניהול הליכי גביית חובות באמצעות הליכים חוקיים. היוועצות מוקדמת ככל הניתן עם עורך דין המתמחה בנושא, תאפשר גם לכם ליהנות מהליכים משפטיים שכל מטרתם להוביל למיצוי האפשרויות החוקיות העומדות לרשותכם לצורך גביית החוב.