מהו הליך גירושין?

אילו נושאים נידונים במסגרת ההליך ומתי מומלץ לפנות לשירותיו של עורך דין לקבלת ייעוץ משפטי בנושא?

על כך ועוד בשורות שלפניכם:
הליך גירושין הינו הליך משפטי המיועד לצרכי הסדרת סוגיות משפטיות ומחלוקות אישיות המתעוררות בין בני זוג המעוניינים לסיים את חייהם המשותפים.

הליך זה מתנהל אל מול בתי הדין הרבניים ו/או בתי הדין האזרחיים לענייני משפחה, כאשר זהות בית הדין נקבעת בהתאם לפנייה הראשונית של אחד מבני הזוג לבית הדין המועדף עליו.

נושאים הנידונים במסגרת הליך גירושין

הליך גירושין, בין אם הוא מתנהל בבתי הדין הרבניים ובין אם הוא מתנהל במסגרת ערכאות משפטיות בבתי הדין האזרחיים לענייני משפחה, הינו הליך משפטי העוסק במגוון רחב של סוגיות משפטיות הקשורות לאופן יישום ההליך בפועל.

בין יתר הנושאים המועלים לדיון במסגרת ההליך תוכלו למצוא את רשימת הנושאים הבאים:

אופן חלוקת הרכוש המשותף אשר נצבר על ידי בני הזוג במהלך תקופת החיים המשותפים, ענייני משמורת וחזקה על הילדים, הסדרי ראייה לקביעת תדירות המפגשים בין הילדים לבין אחד מבני הזוג, גובה דמי מזונות אישה ומזונות ילדים ועניינים נוספים הרלוונטיים לכל אחד ואחת מבני הזוג (אופן חינוך וגידול ילדיהם המשותפים וכו).

לצד קיומו של ההליך במסגרת הליכי התדיינות בבתי הדין הרבניים ו/או האזרחיים, עומדת בפני בני הזוג האפשרות לקיומו של הליך גירושין בהסכמה, וזאת באמצעות גיבוש הסכם גירושין משותף ומחייב.

הסכם זה חייב לקבל את הסכמתו של בית הדין הרבני ו/או האזרחי, וזאת לצרכי קבלת תוקף משפטי להסכם.

החלטתי להתגרש, מתי מומלץ לפנות לעורך דין לקבלת ייעוץ משפטי?

ההחלטה בנוגע לסיום חיי הנישואין ופירוק התא המשפחתי המשותף הינה החלטה אישית בעלת משמעויות רבות בתחומים שונים.

פנייה מוקדמת ככל הניתן (מרגע קבלת ההחלטה) לקבלת סיוע משפטי, תאפשר לכל אחד ואחת מבני הזוג, להגן על מלוא זכויותיו לאורך הליך הגירושין.
קבלת ייעוץ משפטי כבר בשלבי ההחלטה המקדימה בנוגע לרצונכם לסיים את חיי הנישואין, תאפשר גם לכם, לבחון לעומק את כל הסוגיות העתידות להשפיע על ההליך, וכפועל יוצא מכך, תסייע לכם (בשיתופו של עורך דין מקצועי ומוסמך בנושא), לגבש אסטרטגיה נכונה שמטרתה: מיצוי מלוא הזכויות המשפטיות העומדות לרשותכם. מוזמנים לפנות אל עורכת דין בחולון – איריס מורנו.