הסכמי גירושין

מהו הסכם גירושין?

מהם יתרונותיו ומתי מקבל ההסכם תוקף משפטי?

כל מה שצריך לדעת על הסכמי גירושין בשורות שלפניכם.

בפני כל זוג העומד לקראת הליך גירושין, עומדת האפשרות לקיים הליכי גירושין בהסכמה, וזאת באמצעות הסכם גירושין משותף אשר נועד להסדיר בין בני הזוג את כל העניינים המהותיים העוסקים בחייהם המשותפים עד כה.

הסכמי גירושין הם למעשה הסכמים בעלי תקפות משפטית העוסקים בין היתר בנושאים הבאים:

אופן חלוקת הרכוש המשותף, הסדרי ראייה, משמורת וחזקה על ילדיהם המשותפים של בני הזוג, קביעת גובה דמי המזונות (ילדים ואישה) ונושאים נוספים הקשורים לאופן בו בני הזוג מעוניינים לסיים את הפרק המשותף של חייהם.

הסכם גירושין –מהם יתרונותיו?

בניגוד להליכי גירושין המתנהלים באמצעות ערכאות משפטיות הנידונות בבתי הדין הרבניים ו/או בתי הדין האזרחיים לענייני משפחה, הליכי גירושין בהסכמה המיושמים באמצעות העמדת הסכמי גירושין בין בני הזוג, מאפשרים לכל אחד מהצדדים המעורבים בהליך, ליהנות ממגוון רחב של יתרונות אשר נועדו בין היתר לשמור על היציבות המשפחתית גם לאחר פירוק התא המשפחתי וסיום חיי הנישואין של בני הזוג. בנוסף, הליכי גירושין באמצעות הסכמי גירושין, מאפשרים לבני הזוג לחסוך מזמנם וכספם בכל הנוגע לניהול ההליך, וכפועל יוצא מכך, לסיים את הפרק המשותף של חייהם על הצד המהיר, הנוח והחסכוני ביותר.

הסכמי הגירושין חוסכים לבני הזוג את כל נושא ההתדיינות בבתי המשפט (הרבניים והאזרחיים כאחד), כאשר אופן ההתדיינות ביניהם מתנהל באופן הדדי ומשותף, וזאת באמצעות עורך דין לענייני משפחה המתמחה בניסוח הסכמי גירושין.

כל אחד מבני הזוג רשאי לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בנושא, ובאמצעות הליך התדיינות בין הצדדים, מגובש בסופו של דבר הסכם אותו נדרשים בני הזוג להציג בפני בתי הדין לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, וזאת לצרכי קבלת תוקף משפטי להסכם.

גיבוש הסכמי גירושין מהווה כיום את אחת מהדרכים האופטימאליות ביותר לסיום החיים המשותפים, וזאת לנוכח יתרונותיו הרבים לכל אחד מבני הזוג, ומעל הכול, לשמירה על יחסים הוגנים בין בני הזוג בכל הנוגע לגידול ילדיהם המשותפים לאחר פירוק התא המשפחתי.